Jánošíkova jaskyňa

Ak sa vydáte na upokojujúcu prechádzku po okolí Trenčianskych Teplíc, zájdite aj k Jánošíkovej jaskyne. Jaskyňa sa nachádza na náučnom chodníku Klepáč, ktorý začína v kúpeľnom parku (trasa je dlhá 1,5 km a zvládnete ju cca za 30 minút). Aj keď jaskyňa nemá kvapľovú výzdobu, rozhodne je príjemným cieľom výletu.

Turecké kúpele Hammam a Sina

Turecké kúpele Hammam v minulosti slúžili iba bohatej šľachte a finančným magnátom. Dnes je veľkolepý areál k dispozícii kúpeľným hosťom aj širokej verejnosti. Pýši sa krásnym exotickým prostredím, ktoré neprestáva uchvacovať ani po opakovaných návštevách.

Galéria ZZ

Galéria ZZ je zároveň galériou aj ateliérom. Môžete sa tu osobne stretnúť s autorkou a prehodiť s ňou pár slov. Nájdete tu predovšetkým diela inšpirované prírodou, od malých pastelových skíc až po rozmernejšie olejomaľby.

Otváracia doba a vstupné na základe predošlej telefonickej dohody.

Náučný chodník Jeleň – Baračka

Spojte príjemnú túru prírodou Trenčianskych Teplíc s možnosťou dozvedieť sa o kúpeľnom meste mnohé zaujímavosti a vyrazte na prechádzku Náučným chodníkom Jeleň – Baračka. Lesnícky chodník začína pri železničnej stanici, odkiaľ trasa pokračuje okolím Trenčianskych Teplíc a najmä južnými svahmi vrchu Grófovec. Celá trasa je nenáročná, dlhá približne 6 km a vhodná aj pre deti. Zvládnuť by ste ju mohli za cca 2 hodiny.

Rybník Machnáč

Príjemné miesto za teplých letných dní, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si výborné pečené pstruhy. Rybník sa nachádza pod kopcom Machnáč na trase Trenčianske Teplice – Motešice. Pre zábavu najmenších sú pripravené ihrisko, hojdačky a minizoo.